OPET OTOBİL NEDİR?

Opet Otobil


Otobil, şirket araçlarınız ile Opet istasyonlarından akaryakıt alırken temassız ödeme imkanı tanır. Araçlarınızın yakıt tüketimi ve fatura bilgilerine kolayca ulaşmanızı sağlayan akıllı filo yönetim sistemidir. Böylece akaryakıt alışverişinin en ekonomik ve en hızlı yolu ile tanışırsınız.

Opet Otobil Sistemi Nasıl Çalışır?


Otobil yönetim sistemi sayesinde akaryakıt alımı son derece hızlı ve basit. Şirket aracınızla Opet istasyonlarına gelerek üzerinde Otobil logosu bulunan pompa standlarından birine yanaşıp, pompa görevlisine akaryakıt almak istediğinizi söylemeniz yeterli. Aracın görünür bir yerinde Otobil üyesi olduğunuzu belli eden bir sticker da bulunacaktır.

Araca entegre Otobil ünitesi veya Otobil Anahtarlık sayesinde sistem otomatik olarak çalışır. Aracın hangi şirkete ait olduğunu, enson ne zaman yakıt aldığını, ne kadar yaktığını anında tanır. Ayrıca sistem aracın hangi yakıt tipi alımına uygun olduğunu da önceden tespit eder, uygun olmayan yakıtın transferine izin vermez.

Akaryakıt Dolum Bilgi Belgesi:

Yakıt ikmali bittikten hemen sonra görevli size iki kopya halinde basılan bilgi fişlerinden birini verecek. Bu fişin üzerinde ücretlendirme, araç plakası, pompa numarası, dolumun yapıldığı tarih ve saat bilgileri yer alacak. Ücreti ödemek için ekstra bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Ücretler hesabınıza yansıtılıyor ve ödemeler ayda iki dönem şeklinde gerçekleşiyor.

Merkezi bilgi sistemi:

Opet akaryakıt istasyonundaki bir modem aracılığıyla ile bilgi paylaşımı sağlanır. Yakıt tipi, miktarı, ücreti, şirket adı, araç plakası gibi bilgiler anında sisteme iletilir. Toplu olarak raporlanan ve sürekli güncellenen tüm bu bilgilere Opet’in internet sitesinden online olarak ulaşabilirsiniz.

Cihaz Çeşitleri ve Özellikleri

Otobil’in Avantajları

Nasıl Üye Olunur?

Otobil ayrıcalıklarından yararlanmanız için şirketinizin, sisteme kayıtlı olması gerekir. Başvuru formuna aşağıdaki buton ile ulaşabilirsiniz. Opet YKD Akaryakıt destek ekibimiz, Otobil ünitesinin araçlarınıza tanımlanması, Otofilo entegrasyonu ve cihaz montajı dahil olmak üzere gerekli tüm işlemlerde size yardımcı olacaktır.

Online İşlemler

Otobil hesabınız açıldıktan sonra tüm işlemleri Opet’in Kurumsal İşlemler sayfası üzerinden güvenle yapabilirsiniz. Otobil sistemiyle ilgili herhangi bir sorun yaşamanız halinde +90(312) 543 6563 numaralı çağrı merkezimizi arayarak veya otobil@ykdakaryakit.com.tr e-posta adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.